Film - Konkurs główny

6.4

ocena: 6.4 / głosów: 26110

Żelazny most (12 opinii)

produkcja
Polska
premiera
22 listopada 2019 (Polska)
reżyseria
Monika Jordan-Młodzianowska
scenariusz
Monika Jordan-Młodzianowska
czas trwania
1 godz. 24 min.

Obsada

Bartłomiej Topa, Julia Kijowska, Łukasz Simlat, Cezary Łukaszewicz, Andrzej Konopka, Maciej Listewnik, Bartosz Marszałek, Michał Musioł

Opis filmu

Rozdzielając zadania pracującym pod ziemią górnikom, sztygar Kacper wysyła swojego przyjaciela Oskara na najdalsze odcinki, by mieć więcej czasu na spotkania z jego żoną Magdą. Podczas jednego ze spotkań kochankom przerywa telefon z kopalni – miał miejsce wstrząs o niespotykanej sile, nie ma kontaktu z załogami pracującymi pod ziemią. Niewiadomy jest także los Oskara. Uwalniający się metan uniemożliwia bezpieczne dotarcie do zasypanego, dlatego za namową Kacpra kierownik akcji ratunkowej zarządza przedostanie się do niego za pomocą otworu drążonego z powierzchni, podobnie jak to zrobiono podczas słynnej akcji w Chile. Kochankowie rzucają się w wir akcji ratunkowej, mając nadzieję, że ratując przyjaciela, ocalą także własne sumienia.

Nasza recenzja

Łukasz Rudziński
Ocena: 6 (21 września 2019)
Dramat obyczajowy ujęty w przypowieść o ludzkim losie. Gorzka, smutna historia zdrady, nadziei i jej utraty. Wszystko prowadzone w bardzo dobrym rytmie, z dramaturgią nawet w momencie, gdy bohaterowie siedzą i wyczekują odpowiedzi przez radio. Wszystko to subtelnie, bez histeryzowania, nieznośnej przesady i epatowania cierpieniem "Supernovej".
Tomasz Zacharczuk
Ocena: 6 (20 września 2019)
Sprawnie poprowadzony filmowy debiut Moniki Jordan-Młodzianowskiej. Opowieść o podstawowych ludzkich instynktach, które nieraz zmuszają do podejmowania fatalnych decyzji. Świetna druga część filmu, znacznie słabsza pierwsza. Nierówno prezentują się również aktorzy, ale to już głównie konsekwencja trochę chaotycznego scenariusza. Kolejna znakomita rola Łukasza Simlata na drugim planie. Pozycja na pewno warta uwagi, ale wydaje się, że można było wycisnąć więcej z samej historii i aktorów.
Jarosław Kowal
Ocena: 5 (20 września 2019)
Codzienność górników z perspektywy Moniki Jordan-Młodzianowskiej wygląda jak nierealny świat z ponurej baśni i potrafi zafascynować, ale nie potrafi przykuć uwagi na dłużej. Historia rozgrywana w tym świecie jest miałka i banalna, a finał przypomina niezbyt porywające słuchowisko.

Opinie (12)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.