Powrót do listy filmów
fpff2023

Film

5.2
10 ocen
2 godz. 25 min.
produkcja: Polska
reżyseria: Jacek Bromski    scenariusz: Jacek Bromski
premiera: 29 listopada 2019 (Polska)
11 października 2019 (Świat)

Oceny dziennikarzy

Średnia ocena 3.8
 • Alicja Olkowska

  Nie zgodzę się, że film wygląda jakby był po kilku montażach, jest dość spójny, ale nie rozumiem, czemu tak bardzo, wręcz na siłę, próbuje się zrobić z Trójmiasta zagłębie zła. Ogląda się jak „Ekstradycję”, którą kocham, ale w tym wypadku to nie jest komplement. Myślę, że zamiesznie podczas festiwalu wyjdzie „Super gold” na dobre: jest o nim głośno. A czy słusznie? Wg mnie nie.
 • Łukasz Rudziński

  Niestety reżyser filmu, Jacek Bromski, postanowił wejść w buty Patryka Vegi, tworząc kino akcji według sprawdzonego w "Pitbulu" klucza. Tyle, że wulgarne, prymitywnie napisane dialogi, drogie samochody na trójmiejskich blachach i porządnie grająca Marta Nieradkiewicz i Andrzej Seweryn to zdecydowanie za mało. Materiał na przecięty telewizyjny serial kryminalny, a nie na film - nie angażuje, nie wciąga, z każdą minutą rozczarowuje bardziej.
 • Marta Apanowicz

  Ten film przyciąga zamieszaniem wokół siebie niż samą treścią. Mało dynamiczna akcja, przegadany. Nie da się jednak ukryć, że bez tych kilku tekstów, o które prawdopodobnie wybuchła afera, film byłby zupełnie nijaki. Duży plus za obsadę aktorską. W tle występują Sopot i Gdynia, w nudniejszych momentach, widz może bawić się w odgadywanie, gdzie film był nagrywany. Miał być skandal, wyszła burza w szklance wody.
 • Tomasz Zacharczuk

  Wiele hałasu o nic. Zamieszanie wokół produkcji dostarczyło więcej emocji niż sam film. Porozrzucane wątki, którym brakuje spójności, brak dynamiki, powierzchowne potraktowanie słynnej afery, po prostu nuda. To tylko niektóre wady "Solid Gold". Widać, że film przeszedł niejeden montaż. I nieważne na czyje zlecenie. Ten film nie wywoła żadnych kontrowersji ani dyskusji. Zamęczy za to zbyt długim metrażem. Plusy za trójmiejskie kadry i Janusza Gajosa. Pozycja do szybkiego zapomnienia.

Opis filmu

Kaja Miller jest młodą, uczciwą policjantką. W czasie jednej z nieudolnie przeprowadzonych akcji zostaje porwana i zgwałcona. Uciekając, zabija swoich oprawców, a w raporcie zataja okoliczności zajścia i odchodzi z pracy.
Osiem lat później do Gdyni ściąga ją jej były szef, Nowicki, wysoki oficer CBŚ, który stoi na czele zespołu prowadzącego dochodzenie w sprawie biznesowo-politycznych powiązań na Pomorzu. Grupa ma za zadanie rozpracowanie przestępców zajmujących się budowaniem piramidy finansowej o ogromnym zasięgu. Tropy prowadzą do Kaweckiego – nieuczciwego biznesmena wykorzystującego polityczne znajomości do ochrony własnych interesów. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi i obnaża powiązania świata biznesu, służb i przestępczości zorganizowanej.

Obsada

Janusz Gajos, Andrzej Seweryn, Marta Nieradkiewicz, Olgierd Łukaszewicz, Danuta Stenka, Piotr Stramowski, Andrzej Konopka, Mateusz Kościukiewicz

Opinie (7) 2 zablokowane

 • To wszystko już było (1)

  ale zobaczę , ze względu na cyt: "biznesowo-politycznych powiązań na Pomorzu. " , "Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi i obnaża powiązania świata biznesu, służb i przestępczości zorganizowanej" . Jako Gańszczanka wiem, że to nie są bynajmniej wydumane problemy na potrzeby filmów fabularnych

  • 19 5

  • OK, ale dlaczego "Gdańszczanka" zamiast "gdańszczanka"?

   Czyżby rację mieli ci, którzy w TVP twierdzą, że Gdańsk chce się oderwać od Rzeczpospolitej?

   • 1 7

 • najlpsze sceny reżyser wyciął żeby nie narazić się środowisku. dno.

  • 12 0

 • bromski usunął najlepsze sceny, ten film przez to stracił sens

  • 15 0

 • Bromski nie chcac sie narazac wycial sceny. Szkoda. Film stracil na wartosci.

  • 5 0

 • amatorka kina - niestety - załamana skalą eskalacji i politycznych niechęci - kino to nie deska do krojenia mięsa... kiedyś to

  Witam, niestety, widać, że brakuje w kadrze jurorskiej obiektywnych profesjonalistów... Szkoda, zamiast skupiać się na obronie upadającego liberalizmu - warto by było się zastanowić, jak dobry to film, piękne ujęcia, sceneria, światło i sylwetki ujęte z różnych kątów - tego dobrego kina mimo usunięcia czegokolwiek - myślę, nie twierdzę - nie tylko boją się populistyczni reżyserzy, ale i powiązani jurorzy - ale ja nią nie jestem, nie mi oceniać ich pracę, co złego - to nie ja!
  Jednak ośmielę się ocenić - prywatnie - jako nic nie znacząca osoba w skorumpowanych (chyba) mediach kinowych - ten film jako NUMER 1 - a tak przy okazji - mówiono, że TVP jest zbyt prawicowa, a Festiwal w Gdyni jest jaki?

  • 2 2

 • Solid Gold

  Godziny projekcji filmu, ilość kin w którym jest grany film Solid Gold i brak jakiejkolwiek reklamy chyba o czymś świadczy

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

+ dodaj zdjęcie

Zdjęcia