Powrót do listy filmów
fpff2023

Film - Konkurs główny

Różyczka 2
7.5
20 ocen
1 godz. 56 min.
produkcja: Polska
gatunek: Thriller
reżyseria: Jan Kidawa-Błoński    scenariusz: Maciej Karpiński, Agatha Dominik
premiera: 20 października 2023 (Polska)

Oceny dziennikarzy

Średnia ocena 4.8
 • Magda Mielke

  Momentami czułam się jakbym oglądała serial na TVN-ie, ale i tak wyszło lepiej niż sądziłam. Historia trochę na siłę i z łopatologicznie serwowanymi tezami, ale ogląda się to z zainteresowaniem.
 • Tomasz Zacharczuk

  Czekałem na choćby jeden fabularny twist i moment, w którym akcja wskoczy nareszcie na wyższe obroty. I tak w tym trybie "stand-by" dotrwałem do napisów końcowych. Kidawa-Błoński próbuje co prawda reanimować to, co z pierwszej części zostało, ale to za mało, by uznać kontynuację tej historii za udaną i przede wszystkim potrzebną. Całość zwyczajnie nie angażuje, brak tu sprawnego tempa i treści w scenariuszu. Ta "Różyczka", w przeciwieństwie do filmu sprzed dekady, nie ma kolców.
 • Alicja Olkowska

  Film, na który chyba nikt nie czekał. Czy dalsza historia Różyczki była komuś potrzebna? Chyba nie, jednak drugą część całkiem lekko się ogląda. Nie jest to film, który przykuwa widza emocjami, sama intryga też niespecjalnie powala i wbija w fotel. To po prostu dobry film na wieczór przed telewizorem, niestety daleko mu do pierwszej części. Plus za obecność Marii Seweryn, która gra tu córkę Adama Warczewskiego, w którego w pierwszej „Różyczce” wcielał się jej ojciec, Andrzej Seweryn. Takich smaczków było tu więcej i to warto docenić. Dobra Boczarska, jak zawsze solidny Więckiewicz (szkoda, że tak mało) i trudna do zaakceptowania charakteryzacja filmowej Kamili.
 • Anna Starostka

  Pomysł na kontynuację kultowego już dramatu z 2010 roku wydawał się nieco ryzykowny, bo po co? I trochę właśnie z takim pytaniem zostałam po seansie Różyczki 2 w reżyserii Jana Kidawy - Błońskiego. Sam wątek fabularny jest nawet ciekawy, może problem w tym, że znowu w scenariuszu znalazło się za dużo dobrych pomysłów i nie wystarczyło dla nich miejsca na taśmie. Natomiast świetnie patrzyło się na Magdalenę Boczarską i Roberta Więckiewicza w nowym miejscu na osi czasu. Film nie powala i raczej niczym nie zaskakuje.

Opis filmu

„Różyczka 2” to thriller i nieoczywista kontynuacja wielokrotnie nagradzanej produkcji, ze zjawiskową Magdaleną Boczarską („Sztuka kochania”) w potrójnej roli! Na ekranie partnerują jej niezrównani Robert Więckiewicz („Kler”, „7 uczuć”) i Janusz Gajos („Układ zamknięty”) a także Mateusz Banasiuk („Furioza”), Maria Seweryn („Kolejność uczuć”) i Jacek Braciak („Drogówka”).

Joanna Warczewska (Magdalena Boczarska) ma wszystko: wielką miłość i świetnie rozwijającą się karierę. To poukładane życie w jednej chwili burzy jednak zamach terrorystyczny, w którym ginie jej ukochany mąż. Kiedy los daje Joannie nową życiową szansę, dosięga ją kolejny cios. Ktoś wysyła zdjęcia i dokumenty kompromitujące jej rodzinę, żądając setek tysięcy euro w zamian za milczenie. Joanna decyduje się na własną rękę zmierzyć z szantażystą i z prawdą o własnej przeszłości. Gotowa jest zaryzykować wszystko, by odzyskać kontrolę nad swoim życiem i rozwikłać skomplikowaną intrygę, w którą została wciągnięta. Jaką rolę w tej dramatycznej grze odegrają tajemniczy agent, wpływowy polityk i przyjaciel z przeszłości? Jej wynik może mieć wpływ na losy milionów, a czas nie działa na korzyść Joanny.

Obsada

Magdalena Boczarska, Robert Więckiewicz, Maria Seweryn, Janusz Gajos

Opinie (4)

 • Kino inteligentne.

  Film zaskakuje, niektóre wątki są naprawdę odważne. Świetne aktorstwo i nareszcie porządny montaż filmu ( obok ,, Lęku,,). Reżyser spisał się w tej materii, bo niestety, niektóre dobre filmy tracą swój potencjał na tym festiwalu przez dość chaotyczny montaż. Czekam na 3 część. Piękne plenery, wielki plus za scenografię, charakteryzacje i muzykę.

  • 3 0

 • wszyscy wiedzą, że Kidawa-Błoński cierpi na chroniczy brak talentu

  Pierwsza Różyczka również była zła, zły był także Skazany na Bluesa, reszta po prostu beznadziejna.

  • 1 5

 • Film szpiegowski zrobiony na poziomie podrzędnej komedii romantycznej

  • 0 0

 • Całkiem nieźle

  Ciekawe rozwinięcie wątku Różyczki 1. Także mądry przekaz i morał. Ale można to było zrobić nieco solidniej.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

+ dodaj zdjęcie

Zdjęcia