Film - Konkurs główny

Moje wspaniałe życie 6.3
Moje wspaniałe życie

ocena: 6.3 / głosów: 67110

(6 opinii)
produkcja
Polska
premiera
25 września 2021 (Polska)
reżyseria
Łukasz Grzegorzek
scenariusz
Łukasz Grzegorzek
czas trwania
1 godz. 40 min.

Obsada

Agata Buzek, Jacek Braciak, Adam Woronowicz, Małgorzata Zajączkowska, Wiktoria Wolańska, Jakub Zając, Karolina Bruchnicka, Julia Kuzka, Leon Grzegorzek, Agata Buzek, Małgorzata Zajączkowska, Jacek Braciak, Adam Woronowicz, Wiktoria Wolańska, Jakub Zając, Karolina Bruchnicka

Opis filmu

Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – Joanna – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. Bo gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się takie „wspaniałe”. To historia kobiety, która nie chce być już grzeczną dziewczynką. Czy jednak wystarczy jej odwagi, by się zbuntować, zatrząść posadami małżeństwa, stracić reputację i sięgnąć po to, na czym naprawdę jej zależy?

Oceny dziennikarzy

średnia 5.6
 • Marta Apanowicz

  Snująca się historia codziennego życia: o obowiązkach córki, matki, żony, kochanki; o ucieczce do swojego małego miejsca na ziemi, gdzie można oderwać się od codzienności. O życiu w kłamstwie i konieczności przyznania się do niego. Zabrakło dynamiki, aczkolwiek od duetu Buzek-Braciak nie da się oderwać oczu.
 • Magda Mielke

  Przyjemne kino, ciepła, intymna historia i fajne ASMRy, ale zabrakło świeżości "Córki trenera" i "Kampera".
 • Tomasz Zacharczuk

  Po błyskotliwym "Kamperze" i równie udanej "Córce trenera" Łukasz Grzegorzek nakręcił swój najsłabszy film. Miałka historia, nachalny ekshibicjonizm codzienności, nieangażująca fabuła i dość drętwe aktorskie kreacje to tylko niektóre przypadłości filmu, które dokuczają bardziej niż wysypka bohaterce granej przez Agatę Buzek. Rozczarowanie na wielu płaszczyznach.
 • Magda Kaczorowska

  Grzeczna i poprawna "Pani od angielskiego", matka, żona, babcia, córka, która, jak to tylko kobieta potrafi, działając na szesnastu frontach ogarnia wszystko i wszystkich w rodzinie. A tu nagle… garsoniera i trawka w barku. I próba znalezienia siebie. Uroczy bardzo film! I śmiesznie i strasznie i życiowo bardzo. Doskonała rola Agaty Buzek. Plus świetni Braciak i Woronowicz w obsadzie. Idealny film na babski wieczór!
 • Anna Starostka

  Od początku wiadomo, że ładunek, który nosi w sobie główna bohaterka w końcu wybuchnie, przez cały seans zastanawiałam się tylko "kiedy?". Kolejny film opowiadający historię kobiety, która walczy o siebie i w końcu tę walkę wygrywa, chociaż poniesione koszty są ogromne. "Moje wspaniałe życie" nie zdetronizowało "Kampera", ale może się rozgościć na drugim miejscu zaraz obok "Córki trenera". Doskonała jak zawsze Agata Buzek, dużo dobrej energii i bardzo przyjemna muzyka (nie może być inaczej, kiedy za sterami staje Piotr Waglewski).

Opinie (6)

 • Bardzo dobry film (1)

  po którym wraca się do domu doceniając spokój, ciszę, przestrzeń dla siebie, brak wrzeszczących bachorów i sfrustrowanego męża. Świetna Buzek, historia bliska pewnie milionom kobiet, które poświęciły życie rodzinie rezygnując z siebie.

  • 13 9

  • po co w ogóle zaczynać zabawę w mąż żona / a potem dzieci

   jak pani podsumowuje - sfrustrowany mąż , wrzeszczące bachory .
   Żyj tylko dla siebie , nie czaruj faceta że założysz rodzinę , a dzieci pacyfikuj na dzień dobry
   Po co ściemniać że pani na czymś zależy jak credo jest " tylko ja się liczę "
   Przyjemnego lizania .

   • 4 4

 • Film o niczym?

  Rola Buzek super, tylko o czym był ten film? Co chciał przekazać? Nie wiem.
  Ciekawie się ogląda, tylko po co?

  • 7 9

 • bez szału

  Jest fabuła, są aktorzy, jest konflikt. I tyle. Jest wymyślony, zrobiony, można oglądać.

  • 7 5

 • Podwójne życie

  Woronowicz i Braciak to już przesyt. Buzek naturalna, prawdziwa, dawno niewidziana i to na plus. Fabuła-ot, rodzinny, wielopokoleniowy misz-masz. Jak dla mnie nijaki. Mieszkanie na kupie, chora seniorka, kochanek na boku no i jak z tego zrobić ciekawą historie?
  Jo, żyjąca w dwóch światach i żaden z nich nie jest tym, w którym chciałaby pozostać. Zabrakło - jak dla mnie - w tym obrazie rodziny trochę dysfunkcyjnej, przejścia w kierunku wspaniałego życia, od chaosu.

  • 4 3

 • jaka komedia?! !!! to jest dramat

  film bardzo dobry

  • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Przydatne informacje

Zdjęcia