Film

7.0
Zgoda

ocena: 7.0 / głosów: 16110

Zgoda (1 opinia)

produkcja
Polska
gatunek
Dramat, Wojenny
premiera
13 października 2017 (Polska)
reżyseria
Maciej Sobieszczański
scenariusz
Małgorzata Sobieszczańska
czas trwania
1 godz. 27 min.

Obsada

Julian Świeżewski, Jakub Gierszał, Zofia Wichłacz, Wojciech Zieliński, Danuta Stenka, Jacek Braciak, Paweł Tomaszewski, Tomasz Sapryk

Opis filmu

Śląsk, rok 1945. Komunistyczne służby bezpieczeństwa tworzą obóz pracy dla Niemców, Ślązaków i Polaków w miejscu, gdzie wcześniej znajdował się obóz posiłkowy KL Auschwitz Birkenau. Pod pretekstem ukarania zdrajców narodu polskiego UB dokonuje czystek. Franek zatrudnia się w obozie, by ocalić Annę, Polkę, w której jest zakochany. Nie wie, że jednym z osadzonych jest Erwin, Niemiec, jego przyjaciel, który również od dawna kocha się w Annie. Franek dołącza do komunistów, łudząc się, że uda mu się oszukać system.

Trailer

Nasza recenzja

Jarosław Kowal
Ocena: 7 (24 września 2017)
Pozornie to po prostu kolejny film o miłości w czasach wojny, ale w odróżnieniu od chociażby "Wyklętego", nie ma tu wyraźnie wytyczonej linii między tymi dobrymi i tymi złymi. Na wojnach nie walczą bezimienne masy z godłami na piersiach, każda jednostka jest inna i "Zgoda" ukazuje to w mistrzowski sposób. Jakub Gierszał po raz kolejny nie ma konkurencji na ekranie, to jest jego festiwal.
Alicja Olkowska
Ocena: 8 (23 września 2017)
Jeden z najważniejszych tegorocznych filmów konkursowych. Sugestywnie pokazuje co wojna robi z człowiekiem i jak ofiara staje się katem. Trudny, smutny i piękny zarazem. Koniecznie trzeba zobaczyć.
Artur Kornacki
Ocena: 6 (23 września 2017)
Trochę za późno na taki film
Łukasz Rudziński
Ocena: 8 (23 września 2017)
Oryginalny pomysł na film, zgrabnie poprowadzony wątek miłosny i trzymająca w napięciu akcja. Dodać można dobrą grę trójki głównych bohaterów i nieoczekiwanie wyszedł bardzo dobry film wojenny z rzeczywistości obozowej.
Tomasz Zacharczuk
Ocena: 7 (22 września 2017)
Mocny i niesamowicie sugestywny, choć chwilami obraca się to przeciw filmowi. Z pewnością wywoła kontrowersje. Znakomite kreacje aktorów - Zofia Wichłacz z szansami na statuetkę.

Opinie (1)

  • Poruszający!

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.