Powrót do listy filmów
fpff2023

Film

Zadra
6.1
21 ocen
1 godz. 28 min.
produkcja: Polska
reżyseria: Grzegorz Mołda

Oceny dziennikarzy

Średnia ocena 5.0
 • Magda Mielke

  Choć ogląda się to przyjemnie, ewidentnie czegoś zabrakło. Są fajne rymy (to właśnie dzięki muzyce "Zadrę" ogląda się z taką frajdą), ciekawie zakomponowane kadry, miła dla oka obsada i dużo "serducha", ale wszystko wciśnięte w przewidywalny schemat: wzlotu, upadku i ocalenia. Po zapowiedziach, że będzie to historia młodej raperki, próbującej na własnych zasadach zaistnieć w świecie zdominowanym przez mężczyzn, oczekiwałam trochę więcej.
 • Anna Starostka

  W końcu film adekwatny do aktualnych trendów muzycznych, modowych czy po prostu lifestylowych. Spodziewałam się trochę innego spojrzenia na "czas dziewczyn" w robieniu rapu, a dostałam sporo schematów i dobrze znanych motywów. Warty obejrzenia, posłuchania i odkrycia kolejnej ciekawej roli Gierszała.
 • Tomasz Zacharczuk

  Spodziewałem się, że osadzona w rapowych klimatach opowieść będzie miała większego powera i trochę więcej mi powie o kobietach, które próbują się przebić w męskim świecie. To momentami dość sztampowa historia młodej artystki, która wpada w kolejne pułapki showbiznesu. Mocno na plus muzyka (świetne beaty, trochę gorzej tekstowo), niezłe aktorstwo i rap-musicalowe wtręty, ale długimi momentami brakuje odpowiedniego flow. Plasuje się raczej w średniej festiwalowej.
 • Alicja Olkowska

  Hip-hopowy moralitet o tym, że wszystko ma swoją cenę, zwłaszcza spełnianie marzeń. Ogląda się go dobrze, chociaż męczyć mogą już opatrzone polskie wątki: biedna matka, nieobecny ojciec, ulica, która wychowuje kolejne pokolenie. Duży plus za muzykę producenta 1988 i rolę Jakuba Gierszała.

Opis filmu

Sandra „Zadra” Kwiecik ma osiemnaście lat i głowę pełną marzeń. Bardzo chce zostać sławną raperką, więc każdą wolną chwilę poświęca muzyce. Rymuje o tym, co czuje i jak wygląda jej codzienność. Dorabia w kawiarni jako kelnerka, by wesprzeć matkę samotnie wychowującą jej młodszego brata Witka i ją. Życie Zadry zmienia się, kiedy poznaje Motyla – najbardziej rozchwytywanego rapera w kraju.

Film jest drugim filmem reżysera. Oba prezentowane będą w Gdyni.

Obsada

Magdalena Wieczorek, Jakub Gierszał, Margaret, Ignacy Liss, Magdalena Różczka

Opinie (3)

 • Przyjemny film

  Być może zabrakło tej propozycji trochę mocy i dodatkowych beatów, ale historia jest ciekawa, realizacja również. Można się pośmiać i uronić łzę. Film bez dłużyzn, za to z fabułą wartościową dla młodych ludzi, duży plus dla realizatorów za pokazanie, że czasami można wybrać inaczej niż samobójstwo, nawet kiedy jest się w totalnej rozsypce. Nie jest to może kino wysokich lotów, ale przyjemny film, po którym zostaje coś w głowie.

  • 0 0

 • Dobry film ale osadzanie 26 letniej aktorki w roli 18 latki to trochę przegięcie

  Warto obejrzeć chociażby dla roli Gierszała-to chyba najlepszy polski aktor obecnie.

  • 1 2

 • DOBRY, choć za mało w nim hiphopu... o którym pośrednio jest ten film...

  Zadra w reż. Grzegorza Mołdy. To film o polskiej dziewczynie, która chce zostać sławną raperką. Cóż, 8 Mila toto nie jest, ale myślę, że to DOBRY film, do którego można za jakiś czas wrócić. W filmie w sumie brakuje... hip hopu, bo choć muzyki nawet jest sporo, to trudno uznać ponad połowę ścieżki dźwiękowej za "czarne" rytmy. Fajnie też, że to film gdzie bohaterką jest dziewczyna, a nie wiecznie jakiś facet.

  • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

+ dodaj zdjęcie

Zdjęcia