Film - Konkurs główny

Zabij to i wyjedź z tego miasta

produkcja
Polska
gatunek
Animacja
premiera
22 stycznia 2021 (Polska)
reżyseria
Mariusz Wilczyński
scenariusz
Mariusz Wilczyński
czas trwania
1 godz. 28 min.

Obsada

Krystyna Janda, Andrzej Wajda, Marek Kondrat, Daniel Olbrychski, Andrzej Chyra, Irena Kwiatkowska, Maja Ostaszewska, Małgorzata Kożuchowska, Barbara Krafftówna, Andrzej Wajda, Krystyna Janda, Małgorzata Kożuchowska, Marek Kondrat, Barbara Krafftówna, Daniel Olbrychski, Irena Kwiatkowska, Andrzej Chyra, Maja Ostaszewska

Opis filmu

Intymna opowieść reżysera o niedokończonych rozmowach z rodzicami, o tęsknocie za przyjacielem, którego muzyka jest ważnym przewodnikiem po filmie. Portret Łodzi, rodzinnego miasta autora – fabrycznego, odpychającego i przyciągającego, miasta pełnego kominów, pełnego sadzy, miasta które kocham, i miasta którego tak na prawdę już nie ma. Opowieść o artystach, którzy kształtowali świat dziecięcej wyobraźni oraz wrażliwość. Opowieść o wartościach, których dzisiaj już trochę brakuje. Jest to film o zawodach i marzeniach.Film jest pełnometrażowym debiutem fabularnym reżysera.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.