Film

4.2

ocena: 4.2 / głosów: 144110

Volta (33 opinie)

produkcja
Polska
gatunek
Komedia sensacyjna
premiera
7 lipca 2017 (Polska)
reżyseria
Juliusz Machulski
scenariusz
Juliusz Machulski
czas trwania
1 godz. 45 min.

Obsada

Andrzej Zieliński, Olga Bołądź, Aleksandra Domańska, Michał Żurawski, Jacek Braciak, Joanna Szczepkowska, Katarzyna Herman

Opis filmu

Bruno Volta to prawdziwy "kiler" w rozwiązywaniu zagadek i przeglądaniu ludzi na wylot. Pewnego dnia jego zmysł kombinowania i zarabiania zostaje postawiony w stan pełnej gotowości. Jego znacznie młodsza partnerka, Agnieszka w niecodziennych okolicznościach poznaje dziewczynę o imieniu Wiki. Nowa znajoma znajduje w ścianie starej kamienicy tajemniczy i niezwykle drogocenny przedmiot. Volta nie może przepuścić wartej miliony okazji. Wspólnie z "cwaniakowatym" ochroniarzem, Dychą postanawia zagrać vabank i jest gotowy na wszystko, aby wejść w posiadanie niezwykłej rzeczy. Nie będzie to jednak łatwe, bo niewinnie wyglądająca Wiki to w istocie godny rywal, a nie jakaś tam "słaba płeć"!

Trailer

Nasza recenzja

Wbrew widniejącemu na filmowym plakacie sloganowi, ten przekręt nie przejdzie do historii kina. Ba, trudno o nim pamiętać już kilka godzin po seansie. W "Volcie" wyraźnie czuć charakterystyczny styl Juliusza Machulskiego, choć ewidentnie tym razem brakuje energii i inteligentnego humoru, do których przyzwyczaił nas król polskich komedii. Twórca "Seksmisji", "Vabank" czy "Kilera" jak mało kto...

czytaj więcej

Alicja Olkowska
Ocena: 3 (23 września 2017)
Te żarty już dawno przestały śmieszyć... Z szacunku do reżysera nie napiszę nic więcej.
Artur Kornacki
Ocena: 3 (23 września 2017)
Nie śmieszy tak jak kiedyś :(
Łukasz Rudziński
Ocena: 4 (23 września 2017)
W komediach Machulskiego coraz częściej udane są tylko momenty. I tym razem jest podobnie. Znamienne, że najśmieszniejszy moment filmu obejrzymy w trakcie napisów końcowych, off de rekord.
Tomasz Zacharczuk
Ocena: 4 (22 września 2017)
Błędy w obsadzie, nudna fabuła, ledwie kilka komediowych kwestii na poziomie (Jacek Braciak) to za mało, by docenić miłość Machulskiego do kinowej tradycji.

Opinie (33) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.