Film

Theatrum Magicum 8.5
Theatrum Magicum

ocena: 8.5 / głosów: 2110

produkcja
Polska
reżyseria
Marcin Giżycki
scenariusz
Marcin Giżycki

Obsada

Marcin Poloniewicz, Diana Ronnberg, Kordian Lewandowski, Grzegorz Pleszyński, Tadeusz Żak, Kamil Milewski, Patryk Brzezicki, Szymon Cichosz

Opis filmu

Końcówka XVIII wieku, sceneria łańcuckiego pałacu. Kamera błądzi po ciemnych komnatach, w mroku widać jedynie zarysy widmowych postaci w rokokowych kostiumach. Na scenie miniaturowego teatru lakowego trwa występ iluzjonisty, w którym można rozpoznać trzy połączone postaci: Kasandra z Parad, Georges’a Mélièsa z jego własnych filmów oraz wielkiego osiemnastowiecznego blagiera – barona Münchhausena, znanego z filmu Karela Zemana i ilustracji Gustave’a Dorégo. W kolejnych scenach iluzjonista wykorzystuje magiczne przedmioty: latarnię, lustro i pudło, a jego spektakl zdaje się nie mieć końca. Film trikowo-animowany, traktuje aktorów jak lalki, wykorzystuje animację poklatkową oraz film rysunkowy. Zawiera aluzje do pisarstwa hrabiego Potockiego i początków kina.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Przydatne informacje

Zdjęcia