Film

4.6

ocena: 4.6 / głosów: 30110

Reakcja łańcuchowa (5 opinii)

produkcja
Polska
gatunek
Dramat
premiera
8 grudnia 2017 (Polska)
reżyseria
Jakub Pączek
scenariusz
Jakub Pączek
czas trwania
1 godz. 40 min.

Obsada

Tomasz Włosok, Bartosz Gelner, Małgorzata Mikołajczak, Wiktoria Stachowicz, Anna Radwan, Andrzej Mastalerz, Paweł Smagała, Magdalena Woleńska

Opis filmu

Reakcja łańcuchowa od osiągnięcia masy krytycznej rozwija się lawinowo i bez potrzeby udziału czynnika inicjującego. Jest niemożliwa do zatrzymania, tak jak ta, która spowodowała w 1986 roku wybuch w Elektrowni w Czarnobylu. Marta i jej narzeczony Adam planują ślub. Ich przyjaciel Paweł właśnie skończył szkołę filmową. Jedno z nich dokonało już nieodwracalnego wyboru, który doprowadzi do reakcji, po której już nic nie będzie takie jak na początku.

Nasza recenzja

Jarosław Kowal
Ocena: 4 (24 września 2017)
Z oceną żadnego innego filmu na festiwalu nie miałem aż takich trudności. Z jednej strony wielkomiejskie życie bogatej młodzieży przypomina telenowele pokroju "Pierwszej miłości", z drugiej tli się pod tym wszystkim interesujący komentarz, który niestety ujawnia się tylko w kilku scenach, w postaci szyderczych, siarczystych czy też brutalnych komentarzy głównych bohaterów.
Alicja Olkowska
Ocena: 2 (23 września 2017)
Męczący i pretensjonalny. Opowieść o mniej lub bardziej bogatych młodych ludziach, którzy z wiecznym niezadowoleniem na twarzy mierzą się z tym "strasznym i niesprawiedliwym życiem". W tym wieku wypadałoby już dorosnąć i przestać obarczać winą za niepowodzenia rodziców. Melodramat dla gimnazjalistów. Daję jednak plusa za kilka trafnych i gorzkich ripost.
Artur Kornacki
Ocena: 5 (23 września 2017)
Nic odkrywczego, dobrze się ogląda
Łukasz Rudziński
Ocena: 2 (23 września 2017)
Film jednowymiarowy, bohaterowie nijacy, problemy młodzieży bananowej tak wydumane, że kompletnie nie interesujące.
Tomasz Zacharczuk
Ocena: 3 (22 września 2017)
Jakby powiedział klasyk - są momenty. Trochę luźnego humoru, kilka niezłych kadrów, jakas kryminalna zagadka w tle. Na koniec pozostawia jednak widza zupełnie obojętnym. Pozostaje jedynie wzruszyć ramionami i pójść do domu.

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.