Film

Przed zmierzchem

produkcja
Polska
gatunek
Etiuda
reżyseria
Grzegorz Zgliński
scenariusz
Grzegorz Zgliński
czas trwania
15 min.

Obsada

Tomasz Borowczyk, Piotr Bigora, Magda Główczyńska, Piotr Krukowski, Dorota Kiełkowicz, Agnieszka Kowalska, Ryszard Kotys, Sławomir Sulej

Opis filmu

Odrzutowy samolot znika z radaru ekranu nawigacyjnego. Jednocześnie na pustyni, nad którą przelatywał, rodzi się dziecko. Nazajutrz zostaje ono znalezione przez oficera dowodzącego oddziałem poszukującego zaginiony samolot. Dwunastoletni Tomek, którego oficer zaadoptował, spotyka się ze swoją przyjaciółką Sylwią. Ponieważ ona wyjeżdża, postanawiają utrzymać ze sobą kontakt telepatyczny.

Podczas próby Tomek odkrywa dar przewidywania przyszłych wydarzeń. Przewiduje śmierć Sylwii poprzez najechanie żółtego, sportowego samochodu. Wracając do domu Tomek w ostatniej chwili ratuje Sylwię przed nadjeżdżającą, czarną limuzyną. Kilkanaście lat później Tomasz jest pilotem wojskowej służby medycznej. Dostaje rozkaz przewozu serca do transplantacji na Bliski Wschód. Transport odbędzie się, jak tylko znajdzie się dawca. W domu Tomasz odczytuje z sekretarki wiadomość, że Sylwia, z którą długo się nie widział czeka na niego w Grand Hotelu. Tomasz udaje się tam natychmiast, lecz dowiaduje się na miejscu, że Sylwia na chwilę wyszła. Kiedy na nią czeka, odzywa się „pager". Zostawia wiadomość dla Sylwii i pędzi do bazy. Na lotnisku dowiaduje się, że serce znajdujące się w metalowym pojemniku należy do młodej kobiety, która została przejechana przez żółty, sportowy samochód.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij