Film

Motyle (1 opinia)

produkcja
Polska
gatunek
Psychologiczny
premiera
4 maja 1973 (Świat)
reżyseria
Janusz Nasfeter
scenariusz
Janusz Nasfeter
czas trwania
1 godz. 19 min.

Obsada

Bożena Fedorczyk, Grażyna Michalska, Roman Mosior, Piotr Szczerkowski, Bogdan Izdebski, Krzysztof Sierocki, Ilona Stawińska, Mieczysław Czechowicz

Opis filmu

Dwunastoletni Edek przyjeżdża na wakacje do mieszkającej nad jeziorem ciotki Heli. Poznaje tam grupę swoich rówieśników, a wśród nich wyróżniającą się urodą i inteligencją Monikę. Wkrótce znajduje się całkowicie pod urokiem dziewczyny. Razem chodzą na plażę i długie spacery po lesie. Monika czyta mu listy od matki, zapowiadające, że niedługo wyjadą do ojca mieszkającego w Sudanie. Nie zważając na drwiny zawistnych kolegów i zazdrość ze strony Honorki, córki Heli, Edek coraz bardziej adoruje dziewczynę.
W pobliżu domu ciotki zatrzymują się zmotoryzowani turyści. Monika zawiera znajomość z synem przybyszów - eleganckim i wyniosłym Alkiem, który drażni Edka i jego towarzyszy. Wykorzystując pierwszą okazję wywołują awanturę, w czasie której Honorka zdradza tajemnicę Moniki: rodzice porzucili ją i wychowuje się w internacie. Zrozpaczona dziewczyna ucieka. Opowieść o pierwszych miłościach i zazdrościach, zrealizowana z dbałością o oddanie pogłębionych psychologicznie portretów nastoletnich bohaterów, którzy pomimo swego wieku są już osobami ukształtowanymi.

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.