Film - Konkurs główny

Inni ludzie 6.2
Inni ludzie

ocena: 6.2 / głosów: 20110

(3 opinie)
produkcja
Polska
premiera
25 września 2021 (Polska)
reżyseria
Aleksandra Terpińska
scenariusz
Aleksandra Terpińska
czas trwania
1 godz. 46 min.

Obsada

Sebastian Fabijański, Sonia Bohosiewicz, Jacek Beler, Magdalena Koleśnik, Marek Kalita, Beata Kawka

Opis filmu

Na pierwszy rzut oka Kamil i Iwona nie mają ze sobą nic wspólnego. Iwona jest znudzoną i nieszczęśliwą żoną Maćka, żyjącą w luksusie na kredyt. Kamil ma 32 lata, seksowną dziewczynę Anecię, ale wciąż mieszka z matką na blokowisku, snując wizje kariery rapera i łapiąc przypadkowe fuchy. Relacja z Iwoną pozornie jest bez znaczenia, ale dzięki niej oboje zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi.

Oceny dziennikarzy

średnia 4.8
 • Anna Starostka

  Udany zabieg przeniesienia na ekran specyficznej stylistyki Doroty Masłowskiej, dlatego kłaniam się nisko Aleksandrze Terpińskiej. Spodziewałam się dziwności i dokładnie to dostałam, obsada filmu akuratnie skompletowana, więc nie było rozczarowania. Niestety nie było też sensu i mdłe zakończenie popsuło mi całościowy odbiór. No i serio, więcej rapu już ekran mógłby nie pomieścić.
 • Magda Mielke

  Poemat Masłowskiej spotkał się z odpowiednim filmowym językiem. Wartka akcja, szybkie tempo, odpowiedni rytm. Jednak to historia bez puenty. Pod tym całym brawurowym strumieniem świadomości jest niestety bardzo pusto. A rapujący Sebastian Fabijański vel. jezus męczy jak nigdy dotąd.
 • Jakub Jakubowski

  Narracyjne tempo nadawane jest tutaj przez rapowy bit a bohaterzy komunikują się ze sobą rymowanymi wersetami. Dość oryginalna forma wzięta wprost z książki Doroty Masłowskiej pod tym samym tytułem na początku intryguje, następnie przesłania clue filmu, a na końcu zwyczajnie męczy. W filmie pokazano zderzenie dwóch światów. Mamy tu cwaniaczka z blokowiska, co każdej pracy się brzydził i atrakcyjną damulkę z luksusowego apartamentowca. Trudno stwierdzić, który świat jest bardziej popieprzony i skażony patologią, oba światy jednak się przenikają. Trudno też stwierdzić o czym tak naprawdę był ten film. Twórcy mówią, że o desperackim poszukiwaniu miłości. Powiedzmy, że im wierzę.
 • Marta Apanowicz

  To, skąd pochodzisz, gdzie mieszkasz - jak wiele masz sił, by żyć zgodnie ze sobą, a także, to, czy umiesz wyznaczyć swoją życiową drogę, a potem nią podążać? Filmowa adaptacja książki Masłowskiej stawia widzowi trudne pytania. Świetnie zagrany aktorsko drażni zbyt dużą dawką hip-hopowych bitów. Film nie dla wrażliwców, przed czym przestrzega sam producent.
 • Tomasz Zacharczuk

  Doceniam luźną formę i dialogowe nawijki, ale fabularnie tu pusto i prosto - jak od linijki. Śmiechłem kilka razy może, ale ogólnym wrażeniom to i tak nie pomoże. Żarty zdecydowanie niskiego pułapu, taka to domena filmowego patorapu. Cierpienia młodego patola to nie moje klimaty, dlatego po seansie potrzebuję mocnej herbaty. Bang![rapował Sebastian Fabijański]

Opinie (3)

 • (1)

  Jeśli recenzent używa zwrotów takich jak "śmiechłem", to to duzo mówi i o recenzencie i o jego recenzjach.

  • 0 0

  • Jeśli weźmiesz dwa wdechy i przeczytasz tę recenzję jeszcze raz, to zobaczysz, że i rymów się tam można doszukać, i w sumie język jakiś taki stylizowany, a może nawet dostrzeżesz tam jakąś konwencję? :) Może to nie jest taka na serio recenzja? :)
   Więcej luzu, ludzie, plizzz :)

   • 0 0

 • Dno, kompletne dno

  Wyszłam po 30 min, przekleństwa, walenie się, narkotyki i jakieś masakryczne wplatanie co chwilę piosenek, "musical" beznadziejności.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Przydatne informacje

Zdjęcia