Wiadomości

stat

Fantastyczny debiut Michała Urbaniaka w "Moim rowerze"

Zobacz, co Michał Urbaniak opowiada o swojej roli w filmie "Mój rower".


Po premierze filmu "Mój rower" Piotra Trzaskalskiego można śmiało powiedzieć, że obok "Jesteś bogiem" to mocny kandydat na Złote Lwy. To prosta opowieść o dziadku, ojcu i synu, którzy spotykają się we trójkę po raz pierwszy od lat. Wiele ich różni, ale jeszcze więcej łączy. Znacznie więcej niż sami by sobie tego życzyli. Rolę dziadka (Włodka) zagrał znany jazzman Michał Urbaniak, dla którego był to debiut w roli pierwszoplanowej.Czy lubisz oglądać aktorów-amatorów?

tak, często kreują niespodziewanie oryginalne role 61%
to bez znaczenia, nie doświadczenie aktora, a rola jest najważniejsza 24%
nie, aktorstwo wymaga gruntownego przygotowania 15%
zakończona Łącznie głosów: 62
Michał Urbaniak, choć aktorem nie jest, miał dobre przygotowanie do tej roli. Wielokrotnie żonaty, ojciec dwóch córek zebrał w ciągu życia moc doświadczeń. I te doświadczenia się przydały w jego jakże życiowej roli.

Film opowiada przede wszystkim o emocjach, a w zasadzie o braku umiejętności wyrażania emocji przez trójkę mężczyzn - bohaterów filmu. Ojciec (Paweł - w tej roli Artur Żmijewski) rozwiedziony, dziadek opuszczony przez swoją żonę i syn (Maciek - Krzysztof Chodorowski), który właśnie rozpoczyna przygodę z prawdziwym życiem. Wszyscy uciekają od emocji - jedni w kłamstwo, inni w milczenie.

"Mój rower" to ciepła, prawdziwa historia, tętniąca humorem i żywymi emocjami. Wśród trójki głównych bohaterów tylko Artur Żmijewski jest doświadczonym aktorem. Dwójka "żółtodziobów" - Chodorowski i Urbaniak nie ustępują mu jednak ani trochę, za co brawa należą się reżyserowi Piotrowi Trzaskalskiemu. Jak podkreślali sami zainteresowani, na efekt końcowy miał wpływ też sam Żmijewski, który powiedział Urbaniakowi: "Michał, ty już wszystko wiesz, wszystko to przeżyłeś. Nic nie musisz grać. Po prostu odpowiadaj na pytania".

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz serwis specjalny 37. Gdynia Film Festival

Opinie (15) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Oceny naszych dziennikarzy

Oceniaj z nami filmy Konkursu Głównego