Film

4.8

ocena: 4.8 / głosów: 6110

Biuro budowy pomnika (1 opinia)

reżyseria
Karolina Breguła
scenariusz
Karolina Breguła
czas trwania
1 godz. 12 min.

Obsada

Liz Kristiansen, Duncan Chisholm, Mari Itoh, David A. Allan

Opis filmu

Biuro budowy pomnika jest opowieścią o sześćdziesięcioletniej kobiecie pracującej na stacji autobusowej jako sprzedawczyni biletów. Kobieta zaniedbuje swoje obowiązki zawodowe i życie osobiste bez reszty oddając się nietypowej pasji jaką jest zbieranie zębów.

Bohaterka pochodzi z miasta, które przestało istnieć. Oderwana od własnego miejsca i pozbawiona korzeni, obsesyjnie angażuje się w tworzenie kolekcji zębów, w ten sposób wypełniając pustkę w swoim życiu i próbując zbudować nową reprezentację ludzi którzy, jak ona, pochodzą z nieistniejącego miejsca.

Kolekcja zębów na początku jest chaotyczna i gromadzona bez określonej koncepcji. Z czasem staje się przemyślanym zbiorem obiektów archiwizowanych i przechowywanych według wypracowanych przez bohaterkę metod. Metody te, choć tworzone intuicyjnie, do złudzenia przypominają styl pracy muzealników.

Opowieść zainscenizowana jest w miejscach, które, jak bohaterka, przechodzą tożsamościową transformację. Miejsca, gdzie przebywa i pracuje bohaterka to modernistyczne giganty. Opuszczone przez użytkowników, dla których powstały, dzisiaj pełnią inne funkcje. Tytułowe biuro budowy pomnika to tabliczka, która pozostała na drzwiach dawnego urzędu. Pomieszczenia biura służy bohaterce jako magazyn jej kolekcji.

Biuro budowy pomnika to opowieść o potrzebie przynależności, tęsknocie i nieodwracalnym niespełnieniu.

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.