Film

Będzie lepiej

produkcja
Polska
gatunek
Komedia
premiera
19 grudnia 1936 (Polska)
reżyseria
Michał Waszyński
scenariusz
Emanuel Schlechter
czas trwania
1 godz. 30 min.

Obsada

Antoni Fertner, Aleksander Żabczyński, Loda Niemirzanka, Henryk Vogelfanger, Kazimierz Wajda, Wanda Jarszewska, Stanisław Sielański, Irena Skwierczyńska

Opis filmu

Szczepko i Tońko pracują w lwowskiej fabryce grających lalek Juliana Dalewicza, ale tracą posady. W parku znajdują porzucone niemowlę i postanawiają się nim zaopiekować. Spotykają piękną dziewczynę, której popsuł się samochód, chcą jej pomóc, ale samochód niespodziewanie rusza, uwożąc niewydarzonych "mechaników". Wanda Ruczyńska zostaje z niemowlęciem na ręku. Oznajmia wujowi, że to jej dziecko, chcąc się uwolnić od swatania z właścicielem fabryki Dalewiczem, nazbyt poważnym i staromodnym panem. Szczepko i Tońko nie rezygnują z "Bajbusa", wędrują za Ruczyńskimi aż do Warszawy. Pojawia się tam także odmieniony Dalewicz, któremu oddaje się w końcu zdobyć serce i rękę Wandy. Wszystkie nieporozumienia zostają wyjaśnione, Szczepko i Tońko wracają do Lwowa, z żalem pozostawiając dziecko wujowi Ruczyńskiemu, który pokochał "Bajbusa" i jako człowiek zamożny może mu zapewnić lepszą przyszłość.
Współczesna komedia sytuacyjna z dobrą obsadą aktorską i miłą dla ucha muzyką. Rzadka w polskim filmie przedwojennym sekwencja ukazująca pracę przy taśmie fabrycznej.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij