Film

5.2

ocena: 5.2 / głosów: 88110

Amok (12 opinii)

produkcja
Niemcy
gatunek
Thriller
premiera
24 marca 2017 (Polska)
reżyseria
Katarzyna Adamik
scenariusz
Richard Karpala
czas trwania
1 godz. 48 min.

Obsada

Mateusz Kościukiewicz, Łukasz Simlat, Zofia Wichłacz, Jan Peszek, Magdalena Kuta, Bogdan Koca, Mirosław Haniszewski, Maria Seweryn

Opis filmu

Odrą dryfuje zmasakrowane ciało z pętlą u szyi i nóg. Po kilku dniach zostaje znalezione przez rybaków. Przerażające odkrycie zostaje nagłośnione przez media i trafia do wszystkich serwisów informacyjnych w kraju. Ofiarą okazuje się architekt Mariusz Roszewski, jednak winnych zbrodni nie udaje się odnaleźć i sprawa z braku dowodów trafia do policyjnego "archiwum X". Cztery lata później anonimowy donos wiąże zabójstwo Roszewskiego z fabułą powieści "Amok", autorstwa Krystiana Bali (Mateusz Kościukiewicz). Autentyczność doniesień postanawia zbadać inspektor Jacek Sokolski (Łukasz Simlat), dociekliwy funkcjonariusz z mroczną przeszłością. Policjant szybko odkrywa podobieństwa między zabójstwem, a opisaną w książce zbrodnią. W toku śledztwa poznaje również samego Balę. Ich spotkanie rzuci nowe światło na sprawę i rozpocznie emocjonujący pojedynek pomiędzy Krystianem i Sokolskim - dwójką bardzo silnych osobowości, nieustannie balansujących na granicy dobra i zła.

Trailer

Nasza recenzja

Jarosław Kowal
Ocena: 3 (24 września 2017)
Rzecz dzieje się w alternatywnej rzeczywistości, gdzie zasoby światła są na wyczerpaniu, a wszystkie postacie stworzono na podobieństwo bohaterów amerykańskich kryminałów, którzy w dodatku przemawiają językiem pop-filozofii. Całość ratuje tylko świetna muzyka.
Alicja Olkowska
Ocena: 5 (23 września 2017)
Trzyma w napięciu, ale czegoś zabrakło. A przecież ta historia to doskonały i w dodatku gotowy scenariusz na film!
Artur Kornacki
Ocena: 6 (23 września 2017)
Ma klimat, ale czegoś brakuje
Łukasz Rudziński
Ocena: 5 (23 września 2017)
Lepka, gęsta atmosfera skomplikowanego śledztwa i demoniczny podejrzany. Im dłużej film trawa, tym więcej traci. Luki w scenariuszu i do bólu banalny pomysł na twardego glinę po przejściach, nie pomagają.
Marta Apanowicz
Ocena: 5 (23 września 2017)
Zmarnowany potencjał, szkoda. Simlat w roli policjanta doskonały.
Tomasz Zacharczuk
Ocena: 5 (22 września 2017)
Fincher po polsku dla ubogich. Klimatyczny thriller pobrudzony jednak czerstwymi dialogami i nierównymi kreacjami aktorów. Momentami świetny Łukasz Simlat.

Opinie (12) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.