poznaj jury

konkurs główny


konkurs kina niezależnego i młodego kina

konkurs kina niezależnego i młodego kina

 • Bartosz Konopka

  reżyser - Przewodniczący Jury

  W 2010 roku nominowany do Oskara za krótkometrażowy film dokumentalny "Królik po berlińsku". Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. W 2002 roku ukończył reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Za film "Trójka do wzięcia", który zrealizował w 2006 roku został uhonorowany 10 nagrodami w tym: Grand Prix na Europejskim Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Brest; Nagroda Specjalna SFP w konkursie "Młode Kino Polskie" na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdynii. Nagroda Główna na Festiwalu "Slamdance on The Road" w Krakowie. Nagroda "Ponad Granicami" im. Krzysztofa Kieślowskiego w kategorii filmu krótkiego na Nowojorskim Festiwalu Filmów Polskich; Nagroda za najlepszy debiut na FF Krótkich, Dokumentalnych i Animowanych "Message to Man" w Sankt Petersburgu; Grand Prix w Konkursie na Najlepszy Krótkometrażowy Film Fabularny na Toruń Film Festival TOFFI (do 2004 Toruńskim Offowym Festiwalu Filmowym TOFFI); Wyróżnienie Honorowe za najlepszy scenariusz w Konkursie na Najlepszy Krótkometrażowy Film Fabularny na Toruńskim Film Festival TOFFI; Nagroda Główna i Nagroda Publiczności na Festiwalu Filmu Krótkiego w Warszawie. Filmografia: "Królik po berlińsku", "Trójka do wzięcia", "Ballada o kozie" "Niebo nad Europą ", "Czubek ".

 • Roma Gąsiorowska

  aktorka

  W 2005 roku ukończyła wydział Aktorski krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Za rolę w dyplomowym przedstawieniu otrzymała nagrodę dla młodego aktora na XLV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Na drugim roku studiów zadebiutowała rolą w filmie Jerzego Stuhra "Pogoda na jutro". Później zagrała jeszcze w kilku filmach. Obecnie szerszej publiczności znana jest jako policjantka Monika Grochowska z serialu "Pitbull".

 • Michał Konca

  producent

  Dyrektor Europejskiego Festiwalu Młodego Kina "EFeMKa" i Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych im. Jana Machulskiego. Dyrektor Artystyczny Festiwalu Polskich Filmów Niezależnych. Dyrektor Programowy Międzynarodowego Festiwalu Zawodów Filmowych i Telewizyjnych "FILMVISAGE-BIAŁYSTOK 2009". Wiceprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego. W latach 2005-2007 regionalny koordynator projektu "Cinema OFF". Od 2008 roku Dyrektor Artystyczny Stowarzyszenia "FILMFORUM".

 • Dominik Matwiejczyk

  reżyser niezależny, scenarzysta

  Dwukrotny laureat Konkursu Kina Niezależnego FPFF. Jego najbardziej znane filmy to Krew z nosa, Ugór, Krótka histeria czasu i Rzeźnia nr 1. Właściciel firmy produkcyjnej ParadoxFilm. Laureat kilkudziesięciu festiwali filmowych i zdobywca ponad 60 nagród. Absolwent Szkoły Filmowej we Wrocławiu oraz Wydziału Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego.

 • Agnieszka Smoczyńska

  reżyserka

  Laureatka Konkursu Młodego Kina 33. FPFF . Poza studiami filmowymi ukończyła także kulturoznawstwo na Uniwerystecie Wrocławskim. Filmografia: "Aria Diva" - reżyseria, scenariusz, "Plebania "- reżyseria, "3love" - reżyseria.