poznaj jury

konkurs główny


konkurs kina niezależnego i młodego kina

Dodatkowe informacje

Otwarcie i gala

Na otwarcie 35. FPFF w Gdyni odbędzie się pokaz specjalny: najnowszy film Tomasza Bagińskiego "Animowana Historia Polski" - do tej pory wyświetlany jedynie podczas ostatniej wystawy Expo w Szanghaju, w Pawilonie Polskim.

Na zakończenie 35. FPFF w Gdyni - długi czerwony dywan i wielka gala, podczas której poznamy tegorocznych laureatów. Gala odbędzie się wyjątkowo na gdyńskiej plaży, na specjalnie ustawionej estradzie pod wielkim namiotem. Pozwoli to gościć na rozdaniu nagród prawie wszystkie zaproszone osoby, których będzie blisko półtora tysiąca. Oczywiście, największy nawet namiot nie pomieści wszystkich widzów, których będzie około 50 tysięcy.


Bilety

Karnety do nabycia w sieci Multikino. Bilety na pojedyncze pokazy są dostępne w kinie, w którym odbywa się projekcja.

KONKURS GŁÓWNY i PANORAMA POLSKIEGO KINA

Bilety

  • 18 zł normalny
  • 14 zł ulgowy

Karnety

  • 150 zł normalny
  • 100 zł ulgowy
  • 50 zł normalny jednodniowy
  • 40 zł ulgowy jednodniowy

KONKURS KINA NIEZALEŻNEGO i KONKURS MŁODEGO KINA

  • 7 zł bilet / 50 zł karnet

Zdjęcie filmowców

Z okazji jubileuszu filmowcy zostaną uwiecznieni na wyjątkowej wielkoformatowej fotografii, na której każdy będzie mógł się rozpoznać, a zdjęcie zostanie wykonane w technice 3D. Będzie to pierwsza tego typu fotografia na świcie. Na wspólnej fotografii znajda się aktorzy, rezyserzy, scenarzyści,kompozytorzy i inne osoby związane z przemysłem filmowym. Na specjalnie zaaranżowanej scenie, na plaży, na wysokości Muzeum Miasta Gdyni o godzinie 15.00 29 maja mogą znależć się wszyscy którzy czują więź z polska kinematografią. Format 3D przybierze też jeden z odcinków Kroniki Festiwalowej, która powstaje każdego festiwalowego dnia i jest obrazem, tego co na festiwalu się dzieje.


Gdynia dzieciom

Najmłodsza publiczność będzie mogła wziąć udział w licznych projekcjach, które odbędą się aż w sześciu miastach Pomorza. W ramach wydarzenia będą miały miejsce spotkania z twórcami, konkursy, loterie i zajęcia artystyczne, tradycyjnie prowadzone przez aktorów trójmiejskich scen teatralnych. Tegorocznemu przeglądowi towarzyszyć będzie retrospektywa Krzysztofa Gradowskiego i Witolda Giersza. Wyjątkową atrakcją programu będzie spotkanie w Akademii Pana Kleksa - zabawa tematyczna dla młodszych dzieci. W ramach dnia UNICEFu, odbędzie się projekcja etiud zrealizowanych przez uczestników konkursu "Prawa Dziecka". Wydarzenie przygotowuje Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Multikino Gdynia, Multikino Gdańsk, Multikino Sopot, Wejherowskie Centrum Kultury, Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej ŚWIATOWID w Elblągu, Pruszcz Gdański / Łęgowo - nowa lokalizacja, współpraca z Ośrodkiem Kultury, Sportu i rekreacji Gminy Pruszcz Gdański 24-28.05.2010 r. (cena biletu 1zł)


Pokaz z autodeskrypcją

Z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących, odbędzie się projekcja z wykorzystaniem techniki audiodeskrypcji. Technika ta, wykorzystując dodatkowe komentarze słowne, umożliwia odbiór wizualnej twórczości artystycznej i pozwala osobom niewidomym poznawać widzialny dorobek kulturalny z zakresu sztuki plastycznej, teatralnej, scenicznej i filmowej. Podczas audiodeskrypcji opisywane są znaczące informacje wizualne, takie jak język ciała, wyraz twarzy, przebieg akcji, sceneria, kostiumy. Zwięzłe opisy scen, pozwalają osobie niewidomej podążać za rozwijającym się wątkiem historii oraz usłyszeć i zrozumieć, co dzieje się na scenie, ekranie, czy obrazie.

Multikino


Projekcja z językiem migowym

Z myślą o osobach niesłyszących, odbędzie się specjalna projekcja z tłumaczeniem na język migowy. W ramach pokazu migowego zobaczyć będzie można film z Konkursu Głównego "Różyczka", reż. Jan Kidawa-Błoński.

Multikino