poznaj jury

konkurs główny


konkurs kina niezależnego i młodego kina

konkurs kina niezależnego i młodego kina

 • Janusz Zaorski

  reżyser, scenarzysta, producent - Przewodniczący Jury

  Urodzony w 1947 r. w Warszawie. W latach 1991-1993 był prezesem Komitetu do Spraw Radia i Telewizji, a od 1994 do 1995 przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jako reżyser jest autorem m.in.: "Matki królów", "Jeziora bodeńskiego", "Piłkarskiego pokera" oraz "Szczęśliwego Nowego Jorku".

 • Maciej Buchwald

  niezależny reżyser filmowy, aktor, scenarzysta

  Student Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Teatralnej, od 2008 stypendysta Warszawskiej Szkoły Filmowej. Rzecznik prasowy i konferansjer festiwali "Skoffka 3", "Skoffka 4", Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych (edycja 2006), twórca telewizji festiwalowej "Era Nowe Horyzonty" w 2006 roku, członek grupy teatru improwizowanego Klancyk, autor wizualizacji do przedstawień teatralnych i filmów reklamowych. Zwycięzca Konkursu Kina Niezależnego na 33. FPFF Gdynia 2008. Laureat Grand Prix 5. Europejskiego Festiwalu Młodego Kina w Warszawie oraz Nagrody Polskiego Kina Niezależnego w kategorii "Najlepszy Aktor".

 • Piotr Marecki

  redaktor, wydawca, kulturoznawca

  Szef wydawnictwa Korporacja Ha!art, dyrektor Krakowskiej Szkoły Filmu i Komunikacji Audiowizualnej. Członek zespołu "Krytyki Politycznej", adiunkt w Katedrze Kultury Współczesnej UJ. Współautor głośnej antologii o młodej literaturze polskiej "Tekstylia" (2002), redaktor słownika młodej polskiej kultury "Tekstylia bis" (2006), współautor wywiadu-rzeki z Andrzejem Żuławskim (2008). Autor książki "Kino niezależne w Polsce 1989-2009. Historia mówiona" (2009). Mieszka w Krakowie.

 • Wojciech Mecwaldowski

  aktor

  Debiutował w 2003 w "Azylu" w reżyserii Krystiana Lupy na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu. Występuje również na deskach Teatru Komedia i Teatru Praga w Warszawie. Już w czasie studiów występował w filmach min. "Pianista" "Dzień świra" W 2004 skończył wrocławską PWST i otrzymał nagrodę za rolę Christiana na XXII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Współpracuje często ze studentami szkół filmowych, z którymi nakręcił kilkadziesiąt filmów krótkometrażowych. Nie unika filmów offowych, eksperymentalnych takich jak "Sztuka masażu" Mariusza Gawrysia; "Rzeźnia nr 1" Dominika Matwiejczyka.

  Za rolę Wojciechowskiego w "Rzeźni" dostał nagrodę dla najlepszego aktora na Young Film Festival w 2006 roku. W tym samym roku zagrał w "W kto nigdy nie żył..." Andrzeja Seweryna, "Bezmiar sprawiedliwości" Wiesława Saniewskiego i "Alei gówniarzy" Piotra Szczepańskiego. Ostatnio można było go oglądać w takich produkcjach jak m.in. "Testosteron", "Lejdis" Saramonowicza i Koneckiego, "Mniejsze zło" Janusza Morgensterna, "Lunatycy" Macieja Sterło-Orlickiego i "Kochaj i tańcz" Bruca Parramora oraz w serialach "Pitbull", "39 i pół", "Trzeci oficer". Aktualnie pracuje nad serialem "Cold Feet" i przygotowuje się do głównej roli w filmie Bodo Koxa "Dziewczyna z szafy".

 • Magdalena Schejbal

  aktorka

  Córka aktorów Grażyny Krukówny i Jerzego Schejbala. Absolwentka PWST we Wrocławiu. Przygodę z filmem fabularnym rozpoczęła od debiutu w 2001r w filmie Przemysława Wojcieszka pt. "Głośniej od bomb". Podczas XXVI FPFF rolę zbuntowanej nastolatki uhonorowano Nagrodą Prezydenta Miasta Gdyni. Po tym sukcesie pojawiły się role w "Superprodukcji" w reżyserii Juliusza Machulskiego oraz "Nie kłam, kochanie", Piotra Wereśniaka. Wielbicielom małego ekranu aktorka znana jest przede wszystkim z serialu "Kryminalni", w którym gra jedną z głównych ról. Gościnnie wystąpiła również w takich produkcjach jak "Fala zbrodni" czy "Niania".

  Magdalena Schejbal jest także aktorką teatralną. Występy na deskach teatru rozpoczęła w Gdańsku rolą w spektaklu "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" na podstawie opowiadania Doroty Masłowskiej. Ponad 3 lata temu, w teatrze Na Woli w Warszawie miała miejsce premiera "Króla Leara" w reż. Andrieja Konczalowskiego gdzie Magdalena Schejbal grała rolę Kordelii u boku Daniela Olbrychskiego. W chwili obecnej związana jest z Teatrem Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie, gdzie na październik zaplanowano premierę "Mojej córeczki" Tadeusza Różewicza z udziałem aktorki.